Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Rzecznik Prokomu: nie udzielam komentarzy w związku z Ryszardem Krauze

Autor: PAP
Dodano: 02-09-2007 13:40

Rzecznik prasowy Prokomu Marek Zieleniewski powiedział, że na razie nie będzie komentował niczego, co ma związek z Prokomem albo Ryszardem Krauze w kontekście wydarzeń ostatnich dwóch dni.

W piątek wieczorem prokuratura ujawniła podsłuchy rozmów, obciążające Janusza Kaczmarka, byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego i byłego prezesa PZU Jaromira Netzla. Mają oni zarzuty m.in. zatajenia spotkania Kaczmarka z Ryszardem Krauze i wzajemnego nakłaniania się do fałszywych zeznań. Nie zarzucono im zdrady tajemnicy co do akcji CBA w resorcie rolnictwa.

P.o. rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Marzanna Mucha- Podlewska poinformowała w piątek, że w mocy pozostaje nakaz zatrzymania wydany wobec będącego za granicą Ryszarda Krauzego. Nie chciała odpowiadać na pytania o inne możliwe środki - np. list gończy, czy europejski nakaz aresztowania.

Tymczasem jak ustalił "Dziennik", jeden z najbogatszych Polaków Ryszard Krauze, któremu prokuratura stawia zarzuty, przez najbliższe dwa tygodnie nie wróci do Polski. Będzie pływał na jachcie po Morzu Śródziemnym i przyglądał się rozwojowi sytuacji w kraju.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020