Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Miedź tanieje przed informacjami Fed

Autor:  PAP/PSZ  |  11-10-2017 08:33
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają o 0,2 proc. Tanieją też inne metale przemysłowe - przed wieczorną publikacją "minutek", czyli protokołu z ostatniego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 6.746,00 USD za tonę - podają maklerzy.

W protokole Fed mogą być wskazówki dotyczące dalszej polityki pieniężnej w USA, a tym możliwej grudniowej podwyżki stóp procentowych.

Ceny miedzi w Londynie na razie maleją.
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Inwestorzy będą też z uwagą śledzić doniesienia dotyczące rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu kongresu partii komunistycznej Chin.

"W ubiegłym tygodniu mieliśmy kilkudniową świąteczną przerwę w Chinach. Teraz zbliża się kongres partii" - mówi Daniel Hynes, starszy strateg Australia & New Zealand Banking Group Ltd. w Sydney.

"Ten kongres może stanowić kluczowe ryzyko rynkowe. Mogą pojawić się informacje na temat tego, jak chiński rząd postrzega ryzyka związane z rynkiem nieruchomości" - dodaje.

We wtorek miedź na LME w Londynie zyskała na zakończenie handlu 97 USD, czyli 1,4 proc., do 6.760,00 USD za tonę. Metal w trakcie sesji kosztował nawet 50 centów więcej i były to jego najwyższe notowania od 4 tygodni.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018