Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

BMW rozważa zlecenie produkcji Mini Chińczykom

Autor:  PAP/PSZ  |  12-10-2017 13:13
Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW planuje umowę, w wyniku której produkcja samochodów marki Mini zostałaby zlecona chińskiej firmie Great Wall Motor - podaje w czwartek agencja Bloomberg powołując się na źródła związane ze sprawą.

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku BMW sprzedało ponad 230 tys. samochodów Mini na całym świecie. W wyniku pogłosek o możliwej umowie akcje GWM poszły w środę w górę 14 proc., w wyniku czego handel udziałami spółki w Hongkongu został wstrzymany. Na giełdzie w Szanghaju sprzedaż akcji Great Wall zatrzymano jeszcze pod koniec września.

BMW sprzedało już w tym roku ponad 230 tys. samochodów Mini.
Fot. mat. pras.

Założona przez miliardera Wei Jianjuna spółka Great Wall Motor jest największym chińskim producentem SUV-ów. W marcu założyciel firmy zapowiadał, że planuje rozpoczęcie produkcji w USA.

Według danych Bloomberga w tym roku akcje GWM utrzymywały się na niskim poziomie w porównaniu z ponad 100 proc. wzrostem notowań na giełdzie w Hongkongu konkurencyjnych firm Geely Automobile Holdings, Brilliance China i Guangzhou Automobile Group.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018