Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Sanok Rubber Company ma nowego prezesa

Autor: wnp.pl (PA)
Dodano: 23-10-2017 11:06

Rada nadzorcza Sanok Rubber Company powołała na stanowisko prezesa spółki z dniem 23 października Piotra Szamburskiego, pracującego w firmie od 2015 roku.

Piotr Szamburski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych. Posiada dyplom ukończenia studiów w Studium Nauk Ekonomicznych i Społecznych w ramach Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego, jak również Certyfikat Kolegium Zarządzania i Finansów SGH.

Jego dotychczasowa kariera zawodowa związana była głównie z Polską Telefonią Cyfrową (obecnie T-Mobile Polska), gdzie w ramach różnych funkcji menadżerskich odpowiadał m.in. za Departament Usług Sieciowych, Biuro Ekonomiki Technologii, Biuro Zakupów Strategicznych, Departament Zakupów i Ekonomiki. W kwietniu 2015 roku rozpoczął pracę w Sanok Rubber Company, gdzie odpowiadał za Pion Innowacji i Doskonalenia Zasobów.

Tydzień temu z funkcji prezesa i dyrektora generalnego Sanok Rubber Company zrezygnował Marek Łęcki, który pełnił tę funkcję od 1991 roku, a ponadto jest jednym z głównych akcjonariuszy spółki, posiadającym 11,04 proc. jej akcji. Firma podała w komunikacie, że rezygnacja dotychczasowego prezesa spowodowana była stanem jego zdrowia.

Sanok Rubber Company zajmuje się produkcją wyrobów gumowych m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego, budownictwa, produkcji sprzętu AGD.

W pierwszym półroczu grupa miała przychody w wysokości 503,5 mln zł, 84,5 mln zł wyniku EBITDA i 51,8 mln zł zysku netto.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020