Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Po rocznej przerwie otwarto biuro SSE Invest Park

Autor: wnp.pl/PAP
Dodano: 03-11-2017 19:01

W Opolu, po ponad rocznej przerwie, w piątek otwarto biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park.

Obecna na uroczystości Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju podkreśliła rolę WSSE dla rozwoju tych części województwa, które do tej pory miały problem ze ściągnięciem do siebie inwestorów.

- Strefy miały początkowo na celu redukcję bezrobocia i tworzenie nowych miejsc pracy. Powoli ta formuła się wyczerpuje. Nie mówimy tu już o Opolu, gdzie bezrobocie wynosi zaledwie 4 proc., a o oddziaływaniu na Brzeg, Kluczbork, Prudnik. Zarządy stref nie będą się też ograniczały do ściągnięcia inwestorów, ale także do obsługi firm, które już na terenie stref się znajdują - podkreśliła wiceminister.

Emilewicz zapewniła, że zgodnie z planowanymi przez rząd zmianami, strefy ekonomiczne staną się bardziej otwarte dla małych i średnich firm.

- Specjalne strefy ekonomiczne staną się gościnne nie tylko dla dużych firm, gigantów - z których też się cieszymy, ale także dla mniejszych przedsiębiorców, których w regionie opolskim jest szczególnie dużo - dodała.

Opolska podstrefa WSSE obejmuje osiemset hektarów, z czego trzysta jest już zagospodarowanych. Na jej terenie działają 34 przedsiębiorstwa z różnych branż. Biuro WSSE w Opolu działało od 2014 do 2016 roku. Decyzją zarządu Invest Park w połowie ubiegłego roku zostało zamknięte, a jego pracownicy zwolnieni.

W otwartym na nowo biurze będą pracowały dwie osoby: były dziennikarz opolskiej mutacji Gazety Wyborczej Szczepan Wojdyła oraz były doradca prezydenta Opola ds. kontaktów ze środowiskami akademickimi Bartłomiej Machnik.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020