Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Lamborghini i MIT konstruują samochód przyszłości Terzo Millennio

Autor:  PAP/PSZ  |  08-11-2017 18:41
Lamborghini ujawniło koncept pojazdu Terzo Millennio opracowany we współpracy z amerykańskim MIT. Firma motoryzacyjna pracuje z uczelnią nad opracowaniem nowej generacji superkondensatorów, które mogłyby zostać wykorzystane jako część nadwozia.

Opracowywane przez MIT oraz dział badań i rozwoju Lamborghini superkondensatory z włókien węglowych miałyby pozwalać na wykorzystanie ich w charakterze akumulatora w pełni elektrycznego samochodu sportowego. Obecnie stosowane w samochodach hybrydowych superkondensatory nie zapewniają wystarczającej mocy.

Lamborghini Terzo Millennio
Fot. mat. pras.

Wykonanie superkondensatorów z paneli włókien węglowych miałoby pozwalać na skonstruowanie z nich nadwozia pojazdu. Lamborghini zapowiada, że samochód będzie zdolny do ciągłego monitorowania stanu nadwozia i automatycznej naprawy pojawiających się drobnych pęknięć i podobnych uszkodzeń. Dopełnieniem konceptu Terzo Millennio mają być elektryczne silniki wbudowane w koła w zastępstwie dużego centralnego silnika pojazdu.

Będąca częścią Volkswagena Lamborghini nie wyznaczyło jeszcze daty premiery ani orientacyjnej ceny Terzo Millennio. Nie wiadomo, w jakim stopniu firmie uda się zrealizować projekt.

Zaprezentowany w amerykańskim Cambridge koncept pojazdu powstał w ramach pierwszego roku planowanej na trzy lata współpracy firmy z uczelnią MIT.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019