Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Wybuch gazu w Iżewsku w Rosji. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

Autor:  PAP/PSZ  |  10-11-2017 21:41
W wyniku zawalenia się 8-piętrowego domu mieszkalnego w Iżewsku, stolicy Udmurcji, do którego doszło 9 listopada wieczorem, zginęło siedem osób. Ratownicy ewakuowali ponad 200 osób i ulokowali je w dwóch pobliskich szkołach. Powodem katastrofy był wybuch gazu.

W piątek 10 listopada wieczorem ratownicy wydobyli spod gruzów ciało siódmej ofiary - kobiety. Wśród ofiar śmiertelnych jest dwoje dzieci - poinformował sztab operacyjny ds. likwidacji skutków wybuchu. W sumie zniszczonych zostało osiem mieszkań.

Miejscowych ratowników wsparł stuosobowy oddział poszukiwawczo-ratowniczy z Krasnojarska
Fot. Shutterstock

Do szpitala trafiło trzech nastolatków; żaden z nich nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Według wstępnych danych nie jest znany los jednej osoby.

Komitet Śledczy poinformował w piątek o zatrzymaniu Aleksandra Kopytowa; zajmował on z matką lokal na drugim piętrze, w którym, według śledczych, znajdowało się "epicentrum wybuchu" gazu. W budynku nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Śledczy mają wątpliwości co do stanu zdrowia zatrzymanego i wkrótce trafi on na badania psychiatryczne.

Miejscowych ratowników wsparł stuosobowy oddział poszukiwawczo-ratowniczy z Krasnojarska, któremu towarzyszyły specjalnie wyszkolone psy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018