Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Donald Tusk napisał list ws. Nord Stream 2

Autor:  PAP/PSZ  |  11-11-2017 13:22
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wysłał do liderów krajów UE list, wzywając rządy, by jak najszybciej zajęły się projektem zmian w przepisach dyrektywy gazowej - wynika z nieoficjalnych informacji. Regulacje te odnoszą się do projektu Nord Stream 2.

Propozycje zmian w dyrektywie gazowej, tak aby restrykcje unijnego prawa obejmowały również gazociągi importowe zostały przedstawione przez Komisję Europejską w ubiegłym tygodniu. W praktyce nowelizacja ma rozwiać wątpliwości, czy Nord Stream 2 w podmorskiej części podlega prawu UE.

Donald Tusk wzywa do pośpiechu ws. Nord Stream 2.
Fot. Drop of Light / Shutterstock.com

Przedstawiciele Parlamentu Europejskiego już zadeklarowali, że będą zajmować się tym projektem w ramach tzw. szybkiej ścieżki legislacyjnej. Ze strony przedstawicieli państw, którzy będą rozpatrywać projekt w Radzie UE, takiej deklaracji dotąd nie było.

List szefa Rady Europejskiej ma skłonić stolice do tego, żeby zajęły się regulacjami jak najszybciej. Nie wszystkie kraje unijne mogą się do tego palić. Zaproponowany wcześniej przez Komisję Europejską mandat do rozmów z Rosją na temat reżimu prawnego morskiego odcinka Nord Stream 2 utknął w Radzie UE m.in. ze względu na sprzeciw Niemiec.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018