Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

PGNiG włącza się do walki ze smogiem

Autor:  wnp.pl (PA)  |  14-11-2017 12:16
PGNiG zainaugurowało w Warszawie kampanię społeczną „Powietrze bez śmieci”, skierowaną do gmin i szkół podstawowych w całym kraju, która ma towarzyszyć działaniom inwestycyjnym i sprzedażowym firmy.

- Program wynika ze strategii PGNiG, której od sierpnia 2017 roku nowym i ważnym elementem jest walka ze smogiem - podkreśla Piotr Woźniak, prezes spółki.

PGNiG liczy na wzrost sprzedaży gazu dla odbiorców indywidualnych
Fot. mat. prasowe

Szef PGNiG nie ukrywa, że pożądanym efektem kampanii ma być zwiększenie sprzedaży gazu ziemnego dla odbiorców indywidualnych. - Obecnie w Polsce funkcjonuje 2,9 mln przestarzałych kotłów węglowych, w których na dodatek często palone są śmieci, podczas gdy efektywność kosztowa ogrzewania gazowego jest o ponad 25 proc. wyższa nawet w stosunku do nowoczesnych kotłów węglowych - przekonuje Piotr Woźniak.

Z tego względu grupa PGNiG włącza się w kampanię antysmogową, kierując swoją akcję do szkół, przede wszystkim do dzieci z klas 1-3 oraz do gmin. Spółka przewiduje, że akcja obejmie swoim zasięgiem kilka tysięcy szkół i praktycznie wszystkie polskie gminy.

Zainteresowane szkoły i gminy mogą zgłaszać się do udziału w akcji do końca obecnego roku. Głównymi elementami  projektu będą program edukacyjny oraz konkurs z nagrodami dla lokalnych społeczności.

- Zaczynamy debatę na temat smogu i walki z niską emisją, chcemy doprowadzić do tego, żebyśmy zaczęli zwracać uwagę na to czym palimy w piecach - dodaje Łukasz Kroplewski, wiceprezes PGNiG.

Przy okazji kampanii PGNiG zleciło ogólnopolskie badanie „Polacy o jakości powietrza”, przeprowadzone przez firmę Danae. Wynika z niego, że dla 54 proc. badanych największym problemem dla środowiska naturalnego jest zanieczyszczenie powietrza. 48 proc. mieszkańców miast jest zdania, że smog jest problemem w ich miejscowości, najwięcej na Śląsku (66 proc.), Mazowszu (51 proc.) i w Małopolsce (49 proc.).

Wśród działań niezbędnych do przeciwdziałaniu smogowi najczęściej wymieniano wysokie mandaty za palenie śmieci, zakaz palenia niskiej jakości węglem i wykorzystanie nowoczesnych technologii w przemyśle.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018