Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Wojciech Dąbrowski prezesem EDF Polska

Autor:  wnp.pl (Dariusz Ciepiela)  |  14-11-2017 12:37  |  aktualizacja: 14-11-2017 12:39
W wyniku przejęcia spółki EDF Polska przez PGE zmianił się już jej prezes. Ze stanowiska szefa spółki odszedł  Thierry Doucerain, którego zastąpił Wojciech Dąbrowski, dotychczasowy prezes PGNiG Termika.
Wkrótce przejęte aktywa EDF mają zmienić nazwę na PGE Energia Ciepła. 

Wojciech Dąbrowski jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk prawnych. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w zakresie Eksploatacji Elektrowni i Elektrociepłowni parowych, gazowych i parowo-gazowych oraz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania - Zarządzanie w Administracji Publicznej.


Od 2011 r. pełnił funkcję wiceprezesa Spółki Zakład Energetyki Cieplnej w Wołominie. Wcześniej pracował w administracji samorządowej, rządowej oraz jako doradca inwestycyjny i prawny. Zajmował się doradztwem w zakresie pozyskiwania środków z UE. Kierował zespołami ludzkimi przy realizacji projektów inwestycyjnych. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i realizacji inwestycji liniowych, kubaturowych oraz układów technologicznych w energetyce.

Od 26 stycznia 2016 r. Dąbrowski był prezesem zarządu PGNiG Termika.

Jest wiceprezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych (PTEZ).

O transakcji przejęcia EDF Polska więcej czytaj tu: PGE sfinalizowała przejęcie aktywów EDF w Polsce.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018