Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Castrol przedłużył współpracę z Volvo

Autor: wnp.pl (PA)
Dodano: 14-11-2017 13:19 | Aktualizacja: 14-11-2017 13:41

Firmy Castrol i Volvo Car Group podpisały nową umowę dotyczącą globalnej współpracy. Porozumienie objęło oleje silnikowe, oleje przekładniowe i smary stosowane we wszystkich nowych samochodach marki Volvo, a także globalne dostawy środków smarnych do dealerów Volvo.

Oprócz tego naukowcy firmy Castrol i inżynierowie Volvo podjęli współpracę mającą na celu zmniejszenie zużycia paliwa, a co za tym idzie - zwiększenie odporności silników na różnice w jego jakości w różnych częściach świata. Prace mają dotyczyć także konsekwencji przyszłych trendów w dziedzinie motoryzacji.

Podjęta została m.in. ścisła współpraca nad rozwojem najnowszych silników Drive–E marki Volvo, aby stworzyć dostosowane do ich potrzeb oleje, które przyczynią się do zmniejszenia zużycia paliwa przez najnowsze jednostki benzynowe, wysokoprężne, a także hybrydowe.

Firma Castrol, wchodząca od 2000 roku w skład grupy BP, ma około 30 proc. udziału w rynku środków smarnych w Polsce. Firma współpracuje z czołowymi producentami samochodów na świecie przy tworzeniu receptury olejów przeznaczonych do silników samochodów tych marek. Oleje tego typu w pierwszej kolejności wprowadzane są w sieci serwisowej danego producenta pojazdu.

Współpraca Castrola z Volvo trwa już 16 lat.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020