Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

HTC ujawniło nowe gogle i platformę obsługi rzeczywistości wirtualnej

Autor:  wnp.pl/PAP  |  14-11-2017 20:01
Podczas wtorkowej konferencji deweloperów HTC zapowiedziało samodzielny zestaw do obsługi rzeczywistości wirtualnej (VR) Vive Focus, konkurencyjny wobec gogli Oculus Go i Project Santa Cruz, a także nową otwartą platformę VR - Vive Wave.

Samodzielny zestaw Vive Focus nie wymaga do obsługi VR podłączania do komputera lub konsoli, ani umieszczania w środku smartfona. Urządzenie wyposażone w wyświetlacz AMOLED korzysta z procesora Qualcomm Snapdragon 835 i oferuje śledzenie ruchów w systemie 6DoF (six degrees of freedom) bez zewnętrznych czujników.

Fot. Shutterstock

Równolegle z goglami HTC ujawniło we wtorek również opracowaną na ich użytek otwartą platformę deweloperską VR Vive Wave. Jej wprowadzenie ma pozwolić na zjednoczenie coraz bardziej podzielonego rynku mobilnego VR.

Wsparcie platformy zadeklarowało już 12 partnerów sprzętowych i 35 deweloperów oprogramowania wykorzystującego technologię VR. Zestaw Vive Focus ma pozwalać użytkownikom na korzystanie z treści publikowanych z wykorzystaniem Wave jak i wcześniejszej platformy Viveport.

Gogle Vive Focus są przeznaczone na rynek chiński. Odrębna wersja produktu na rynki zachodnie ma zostać ujawniona w późniejszym terminie. Według serwisu "VR Focus" na rynku amerykańskim i europejskim produkt może nosić nazwę Eclipse.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018