Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Honda i SoftBank łączą siły ws. samochodów połączonych

Autor:  PAP/PSZ  |  16-11-2017 12:46
Honda i SoftBank chcą poprowadzić wspólny projekt badawczy mający opracować samochody wykorzystujące połączenie internetowe 5G do dostarczania kierowcy informacji na temat warunków drogowych, natężenia i utrudnień ruchu - ogłosiły firmy 16 listopada.

Zgodnie z wystosowanym przez firmy komunikatem celem projektu jest rozwój technologii samochodów łączących się z internetem (ang. connected car, dosł. samochody połączone) przez zastosowanie szybkich połączeń mobilnych 5G.

SoftBank założy próbne stacje 5G w ośrodku badań i rozwoju Hondy w japońskiej prefekturze Hokkaido.
Fot. TY Lim / Shutterstock.com

W ramach współpracy działający w branży telekomunikacyjnej SoftBank założy próbne stacje 5G w ośrodku badań i rozwoju Hondy w japońskiej prefekturze Hokkaido. Obie firmy wspólnie opracują również anteny pokładowe przystosowane do obsługi połączenia internetowego przy jeździe z dużą prędkością oraz technologię przesyłu i odbioru danych na potrzeby obszarów ze słabym sygnałem.

Wykorzystanie szybkich łączy mobilnych ma pomóc w skomercjalizowaniu technologii pojazdów łączących się z internetem przez wykorzystanie Big Data, na przykład przez analizę obrazów drogi wymienianych z innymi samochodami. Te same rozwiązania miałyby również znaleźć zastosowanie w pracach nad pojazdami autonomicznymi.

W ubiegłym roku Honda i SoftBank ujawniły prace nad opartym na sztucznej inteligencji systemem pokładowym mającym odczytywać stan emocjonalny i wchodzić w interakcje z kierowcą. Podobny projekt realizuje również Toyota.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019