Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Polcom uruchomił swój pierwszy hotel w Wlk. Brytanii. Pomógł BGK

Autor: propertynews.pl/AH
Dodano: 23-11-2017 08:04

W Edynburgu otwarto jeden z pierwszych polskich hoteli za granicą. Moduły do obiektu zostały wykonane w Polsce, a następnie przewiezione do Szkocji i zmontowane na miejscu. Właścicielem obiektu jest polska firma Polcom, która ma szansę stać się największym polskim inwestorem w Wielkiej Brytanii.

Jak informuje serwis Propertynews.pl, nowo powstały hotel, który będzie działał pod marką Courtyard by Marriott, jest również jednym z pierwszych polskich hoteli za granicą i jednym z dwóch, których współwłaścicielem jest Grupa Polcom (drugi powstaje przy lotnisku Luton niedaleko Londynu) – oba są efektem współpracy z BGK i siecią Marriott.

Finansowanie dłużne projektu zapewnił Bank Gospodarstwa Krajowego. Docelowo 49 proc. udziałów w przedsięwzięciu będzie miał Fundusz Ekspansji Zagranicznej zarządzany przez PFR TFI. Podczas otwarcia obiektu podpisano porozumienie o dalszej współpracy z BGK i realizacji kolejnych inwestycji.

Czterogwiazdkowy hotel działający pod marką Courtyard by Marriott w Edynburgu jest częścią nowoczesnego kompleksu sportowego; ma 4 piętra, 160 pokoi i 5 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 229 mkw.

– Dzisiejsze wydarzenie, to kamień milowy w historii naszej firmy, która prowadzi ekspansję na rynki zagraniczne. Otwieramy nowy rozdział. Obok działalności budowalnej, deweloperskiej staliśmy się inwestorem. Nasz model biznesowy doskonale sprawdza się na zagranicznych rynkach gdzie obok najwyższej jakości, równie ważna jest efektywność, którą zapewniają rozwiązania modułowe – powiedział cytowany przez Propertynews.pl Łukasz Słominski, dyrektor zarządzający grupy Polcom.

- Modułowe konstrukcje cieszą się coraz większą popularnością na światowym rynku. Ich zaletą jest skrócenie czasu budowy. Dużo prostszy jest też sam proces „stawiania” hotelu, który wymaga zaangażowania mniejszej liczby pracowników czy sprzętu. Technologia modułowa pozwala na kompletne przygotowanie pokoi wraz z zapleczem – gotowe kontenery są na miejscu łączone w całość. To przyszłość budownictwa – dodał Słominski.

– Wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw to strategiczny priorytet Banku Gospodarstwa Krajowego. Polski biznes potrzebuje wsparcia finansowego, by skutecznie konkurować na europejskich i światowych rynkach. BGK ma wieloletnie doświadczenie w finansowaniu międzynarodowych inwestycji polskich firm, co przynosi wymierne efekty. Udana współpraca z Grupą Polcom pokazuje, że rodzime firmy odnoszą biznesowe sukcesy poza granicami kraju. Tylko w tym roku zwiększyliśmy nasze zaangażowanie w finansowanie ekspansji i eksportu polskich przedsiębiorstw o 60 proc. względem roku ubiegłego, osiągając po 9 miesiącach bieżącego roku poziom 1,6 mld zł, w tym 450 mln zł w sektorze budowlanym. Zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju planujemy dalszy wzrost wsparcia udzielanego polskim podmiotom na rynkach zagranicznych – mówi Jacek Szugajew, dyrektor zarządzający Banku Gospodarstwa Krajowego.

Więcej w serwisie Propertynews.pl: Z Warszawy do Edynburga - polski Mariott przyjmuje gości za granicą

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020