Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Wenezuela: dwa aresztowania w sprawwie korupcji w PDVSA

Autor:  PAP/PSZ  |  30-11-2017 20:40
Wenezuelska prokuratura potwierdziła aresztowanie dwóch niegdyś bardzo wpływowych osób oskarżonych obecnie o korupcję - byłego ministra przemysłu naftowego Eulogio del Pino i byłego prezesa państwowego koncernu PDVSA Nelsona Martineza.

"Podczas wczorajszego popołudnia i dziś nad ranem dokonaliśmy szeregu zatrzymań w sprawach związanych z korupcją w PDVSA. Aresztowani zostali Eulogio del Pino i Nelson Martinez; obaj byli dawnymi prezesami PDVSA, a pierwszy z nich jest byłym ministrem przemysłu naftowego" - oświadczył na konferencji prasowej w Caracas wenezuelski prokurator generalny Tarek Saab.

Aresztowani są dawnymi prezesami PDVSA.
Fot. Shutterstock.com

Źródła związane z wenezuelskim przemysłem naftowym, na które powołuje się agencja Reuters, twierdzą, że prezydent Wenezueli Nicolas Maduro posługuje się czystką w przemyśle naftowym, aby pozbyć się politycznych rywali i umocnić swe wpływy w sektorze gospodarki, który dostarcza krajowi ponad 90 proc. dochodów z eksportu.

Służby wenezuelskie, według tych samych źródeł, skupiły swą uwagę także na Rafaelu Ramirezie, zwanym przez lata "wenezuelskim królem naftowym", pod którego skrzydłami robili przez lata karierę del Pino i Martinez.

Maduro odwołał go 28 listopada ze stanowiska ambasadora Wenezueli w ONZ i wezwał do powrotu do Caracas.

Wenezuelskie media podały, że dochodzenie w sprawie korupcji w przemyśle naftowym prowadzi Dyrekcja Generalna Kontrwywiadu Wojskowego

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019