Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Chiny. Starbucks otworzył największą restaurację na świecie pod swoją marką

Autor:  GP  |  06-12-2017 17:15  |  aktualizacja: 06-12-2017 17:32
W Szanghaju Starbucks otworzył swoją pierwszą poza USA restaurację Reserve Roastery. Lokal jest największym na świecie miejscem, w którym można napić się kawy spod znaku Starbucks.

Popularna marka kawiarni, amerykański Starbucks, w pierwszych dniach grudnia otworzyła swoją nową placówkę w Szanghaju. Kawowa restauracja nie byłaby niczym dziwnym, gdyby nie powierzchnia, jaką zajmuje. 

Mieszkańcy największego miasta w Chinach dostali do dyspozycji 30 tysięcy stóp kwadratowych (około 2 800 m kwadratowych) powierzchni, na której można nie tylko napić się kawy, ale i zjeść, odprężyć lub odpocząć.

Kawiarnia jest elementem polityki firmy, która przybrała postać tzw. restauracji Reserve Roastery. Model restauracji zakłada nie tylko samą konsumpcję kawy, ale i pokazanie procesu jej przygotowania na miejscu. Pierwszą taką restaurację otwarto w amerykańskim Seattle w 2014 r.

Restauracja w Chinach jest dwa razy większa powierzchniowo od tej w Seattle. Howard Schultz, kierujący biznesową stroną Starbucks, stwierdził, że przeniesienie modelu do Chin będzie milowym krokiem dla działającej 46 lat firmy. - Tą restauracją Starbucks chce się zapoznać z bogatą kulturą kontynentalnych Chin - cytowała Schultza w poniedziałek (5 grudnia) CNN.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018