Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023

Prezes PERN o najważniejszych inwestycjach spółki

Autor: wnp.pl (PA)
Dodano: 05-12-2017 18:38 | Aktualizacja: 05-12-2017 18:46

Patrząc na mapę widać, że z kierunku wschodniego do Płocka biegną trzy nitki rurociągu „Przyjaźń”, z Płocka na zachód dwie, a na północ tylko jedna - rurociągu Pomorskiego - mówi Igor Wasilewski, prezes PERN.- Zmienia się struktura dostaw ropy do Polski, coraz większa część surowca dostarczana jest drogą morską, dlatego ta jedna nitka, wykorzystywana rewersyjnie, już nie wystarcza - tłumaczy szef PERN.

Drugi istotny element strategii inwestycyjnej PERN to budowa rurociągu produktowego Boronów-Trzebinia. - Z Płocka do Boronowa jest już rurociąg, chodzi o drugi odcinek z Boronowa do Trzebini, który pozwoli dostarczać produkty tą drogą do aglomeracji śląskiej , która stanowi duży rynek zbytu na paliwa, istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa - wyjaśnia Igor Wasilewski.

W ocenie prezesa PERN to inwestycje idące w setki milionów złotych, nawet do miliarda, ale przy ich finansowaniu spółka będzie poszukiwać także finansowania zewnętrznego, nie będzie opierała się wyłącznie o środki własne.

Treść artykułu jest dostępna dla zalogowanych użytkowników posiadających aktywny abonament Strefy Premium. Zaloguj się

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2023