Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Gaz nie podrożeje. Na razie

Autor:  wnp pl (AS)  |  05-12-2017 22:16  |  aktualizacja: 05-12-2017 22:14
PGNiG Obrót Detaliczny złożyła do prezesa URE wniosek o utrzymanie do nowego roku dotychczasowych cen za paliwo gazowe oraz stawek opłat abonamentowych - poinformował spółka w komunikacie.

"Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa informuje, że w dniu 5 grudnia 2017 roku spółka zależna PGNiG Obrót Detaliczny w ramach prowadzonego postępowania administracyjnego o zatwierdzenie taryfy w zakresie obrotu paliwami gazowymi, złożyła do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o utrzymanie od 1 stycznia 2018 roku, o których spółka informowała w Raporcie Bieżącym Nr 23/2017 z dnia 17 marca 2017 roku" – czytamy w komunikacie PGNiG.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem, w przypadku jego pozytywnego rozpatrzenia oraz akceptacji przez Prezesa URE, taryfa PGNiG OD, utrzymująca dotychczasowe stawki, będzie obowiązywać w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 31 marca 2018 roku. Nowa taryfa będzie stosowana jedynie wobec odbiorców w gospodarstwach domowych.

Zobacz też: Wkrótce wyższe ceny gazu. Najbardziej dotkną przemysł

Utrzymanie taryf nie było takie oczywiste. Podczas prezentacji wyników za trzeci kwartał trzy tygodnie temu, władze spółki nie wykluczały lekkich ruchów cenowych. Wiceprezes PGNIG Maciej Woźniak pytany o możliwość podniesienia cen taryf gazu dla gospodarstw domowych powiedział, że spółka rozmawia o tym z regulatorem - Urzędem Regulacji Energetyki.

- Przedstawiamy swoje argumenty, prezes URE ma swoje narzędzia, ale nie spodziewamy się dużych zmian w taryfie dla gospodarstw domowych(...) widzę podstawy do niewielkich ruchów na cenie, ale nie będzie to znaczące – mówił wówczas M. Woźniak.

Zobacz też: PGNiG chce renegocjować ceny gazu z Gazpromem

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018