Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Dyrektor ICHP: Klient definiuje, jak daleko mamy pójść z rozwojem

Autor:  wnp.pl (ICH)  |  06-12-2017 10:08  |  aktualizacja: 06-12-2017 10:38
Owszem, rolą biznesu jest wprowadzanie nowych produktów, edukowanie klientów, ale pamiętajmy, że to klient definiuje, jak daleko mamy pójść z rozwojem - wskazuje Paweł Bielski, dyrektor Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego.

Bartosz Bańkowski, dyrektor ds. nowych technologii PCC Rokita, uważa, że należy iść w kierunku chemii specjalistycznej i wskazuje, że muszą to być przemyślane koncepcje, związane z możliwościami danego przedsiębiorstwa.

- Rozwijanie portfolio produktowego wskazane jest na pewno, ale przede wszystkim potrzebne jest budowanie wiedzy na temat zastosowania, aplikacji produktów, które już mamy, bo to dopiero pozwala wdrażać efektywnie nowe produkty - wskazuje Bartosz Bańkowski, opierając się na doświadczeniach PCC Rokita.

Czytaj także: PCC Rokita może rozpoczynać warte 250 mln zł inwestycje

Paweł Bielski, dyrektor Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. I. Mościckiego, uważa, że krajowy przemysł chemiczny powinien zmierzać w kierunku chemii specjalistycznej, ale zarazem wskazuje, że trzeba to robić rozważnie.

- Owszem, rolą biznesu jest wprowadzanie nowych produktów, edukowanie klientów ale pamiętajmy, że to klient definiuje, jak daleko mamy pójść z rozwojem - wskazuje Paweł Bielski, podkreślając m.in. także znaczenie działań w obszarze efektywności operacyjnej.

Czytaj także: Chemia specjalistyczna pozwala zarobić

Tomasz Zieliński, prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, ocenia, że chemia specjalistyczna to szansa dla krajowego przemysłu chemicznego, ale zarazem podkreśla, że nie można zapominać, że mamy braki rynkowe w zakresie produktów wielkotonażowych, i ocenia, że obecnie także w chemii jest rynek klienta.

- Na pewno trendy konsumenckie będą wskazywały, w jakim kierunku strumienie produktowe można rozwijać - uważa Tomasz Zieliński.

Cytaty pochodzą z sesji "Konkurencyjny produkt polskiej chemii" podczas konferencji Nafta/Chemia 2017.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018