Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Miedź w Londynie zyskuje po wtorkowych stratach

Autor:  PAP/rs  |  06-12-2017 09:15
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną o 0,3 proc. po stracie we wtorek aż 4,6 proc. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych kosztuje teraz 6.562,50 USD za tonę - podają maklerzy.

  • Podczas poprzedniej sesji metal na LME zniżkował najmocniej od ponad 2 lat - od lipca 2015 r. - i nadal presja na spadki cen notowań nie słabnie.
  • Analitycy BMI Research ocenili, że w przyszłym roku surowce przemysłowe, w tym metale, "będą brać oddech" z powodu wolniejszego wzrostu popytu na metale w gospodarce Chin, która jest największym na świecie ich odbiorcą.

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną o 0,3 proc. po stracie we wtorek aż 4,6 proc.
Fot. Shutterstock.com

- 2018 rok będzie charakteryzować słabszy wzrost wydatków na infrastrukturę w Chinach i mocniejsze starania chińskich władz, aby zapanować nad spekulacyjnymi działaniami na rynku nieruchomości - napisali.

- W krótkiej perspektywie ceny miedzi nadal będą pod presją. Kupowanie metalu na zniżkach nie jest teraz zalecane aż do czasu, gdy będą sygnały o odbiciu inwestycji w chińskiej branży energetycznej - wskazuje z kolei Helen Lau, analityczka Argonaut Asia Securities Ltd.

Analitycy Standard Chartered oceniają, że popyt na miedź w chińskim sektorze budowlanym i energetycznym nie zanotuje żadnego wzrostu w 2018 r.

W 2018 r. budowa dróg, mostów i tuneli w Chinach może poważnie spowolnić - wskazuje z kolei agencja Bloomberg podsumowując przeprowadzone badania ankietowe.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME straciła 283 dolary i zakończyła ją na poziomie 6.543 USD za tonę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018