Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Beata Szydło: LOT miał upaść; to było celowe działanie

Autor:  PAP/PSZ  |  07-12-2017 06:28
LOT miał upaść, stocznie zlikwidowano, górnictwo też miało upaść, a kopalnie były zamykane. Tak rządziła Platforma Obywatelska - stwierdziła premier Beata Szydło. Według niej było to celowe działanie, gdyż taki model gospodarki przyjęto.

"My postawiliśmy na gospodarkę, która konkuruje z największymi, z najlepszymi. Chcemy, żeby Polska się rozwijała coraz szybciej, coraz lepiej. +Strategia odpowiedzialnego rozwoju+ przygotowana przez pana premiera Morawieckiego przy współudziale innych resortów, jest zrealizowana i przynosi dobre efekty. Jeszcze przed nami długa droga i musimy dużo więcej zrobić" - wskazała premier, która była gościem "Rozmów niedokończonych" w Radiu Maryja.

Rząd Beaty Szydło czekają zmiany.
Fot. P. Tracz / KPRM

Oceniła, że przyjęte już zmiany są niezwykle istotne dla przedsiębiorców.

"Firmy rodzinne powinny otrzymać od nas wsparcie. To ważny element, by miały dobry klimat do rozwoju. Zależy nam na tym, żeby odbudowywać polski przemysł, Reindustrializacja, to jest to, co zapowiadaliśmy" - podkreśliła.

"Sukces reformy górnictwa przeprowadzonej przez ministrów Tchórzewskiego i Tobiszewskiego pokazuje, że coś co wydaje się niemożliwe - i to pokazuje naszą pozycję w Brukseli - bo niektórzy mówią, że jesteśmy nieudacznikami i nie umiemy brylować na brukselskich salonach, a ci ministrowie z doskonałym skutkiem przeprowadzili obronę polskiego górnictwa. To jest najlepszy przykład, że merytoryczna, ciężka praca przynoszą dobre efekty" - dodała Szydło.

Czytaj także: Sytuacja na rynku budowlanym zaczyna być bardzo groźna

Wskazała, że górnictwo nie tylko zostało uratowane, ale ma również perspektywy rozwoju.

"Mam nadzieję, że będzie nie tylko konkurencyjne, ale i nowoczesne, bo z drugiej strony musimy mówić o ochronie klimatu i spełniać wszystkie wymogi UE w zakresie ochrony klimatu i to robimy. Potrzebne są nowoczesne technologie. Zaczynamy mocno stawiać na nowoczesne technologie i łączenie biznesu i nauki. Zależy nam na tym, żeby budować przemysł 4.0, żeby rozwijała się cyfryzacja" - mówiła Szydło.

Oceniła, że Polska jest nowoczesnym krajem, ale będzie jeszcze nowocześniejszym i będzie się rozwijała, a potrzeba tylko czasu, spokoju i stabilizacji, żeby wszystko przeprowadzić.

Czytaj również: LOT zwiększa obecność na Litwie

"Ci, którzy próbują dzisiaj rozchwiać łódź, na której płyniemy, szkodzą Polsce. Jeszcze raz apel do opozycji, żeby się opamiętała, gdyż szkoda czasu na takie kłody, rozmowy i dyskusje" - wskazała premier.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018