Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Andrzej Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim i Beatą Szydło ws. rekonstrukcji rządu

Autor:  PAP/PSZ  |  07-12-2017 11:39
O godzinie 11 zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Pałacu Prezydenckim, które - według nieoficjalnych informacji - było poświęcone m.in. rekonstrukcji rządu. W rozmowie wziął udział także marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Po południu ma się zebrać Komitet Polityczny PiS; rozmowy będą dotyczyć m.in. rekonstrukcji rządu. Po spotkaniu Komitetu Politycznego odbędzie się posiedzenie klubu PiS. Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć - jak dodała - decyzji jeszcze nie ma. Z nieoficjalnych informacji wynika, że spotkanie dotyczy m.in. rekonstrukcji rządu.

- Prezydent Andrzej Duda ewidentnie wchodzi do gry; jego spotkanie z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. rekonstrukcji ma ustalić techniczne warunki związane z wymianą premiera - ocenił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Pytany w TVN24 o inicjatywę prezydenta, przypomniał, że o godz. 9 ma się w Sejmie rozpocząć debata nad wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. "Trudno sobie wyobrazić, żeby podczas debaty o odwołaniu rządu nie było premiera na sali".Zdaniem lidera ludowców spotkanie u prezydenta "ma ustawić techniczne warunki gry związane z wymianą premiera, bo to prezydent, po złożeni dymisji, jeżeli by do niej doszło, desygnuje nowego premiera". "Prezydent chce być w grze, ewidentnie wchodzi do gry. Do tej pory stał z boku w sprawie rekonstrukcji" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Czytaj także: Premier niecierpliwi się ws. rekonstrukcji rządu

W środę 6 grudnia rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że Komitet Polityczny PiS zbierze się w czwartek po południu, a rozmowy będą dotyczył m.in. rekonstrukcji rządu. Po spotkaniu Komitetu Politycznego odbędzie się posiedzenie klubu PiS. Wcześniej rzeczniczka partii mówiła, że nie jest tajemnicą, iż pojawiła się propozycja kandydatury na premiera Mateusz Morawieckiego, choć - jak dodała - decyzji jeszcze nie ma. W poniedziałek 4 grudnia lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według nieoficjalnych informacji rozmawiano m.in. o "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu.

Czytaj również: Beata Szydło o gospodarce: apetyty rosną w miarę jedzenia

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018