Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

PKN Orlen wśród takich firm jak Apple, Siemens, Ford czy Philips

Autor:  wnp.pl (PA)  |  07-12-2017 12:26  |  aktualizacja: 07-12-2017 13:22
PKN Orlen został wyróżniony jako najlepsza spółka w obszarze zarządzania ryzykiem walutowym w Europie Centralnej i Wschodniej w rankingu magazynu Global Finance. Koncern trafił na tę listę po raz drugi z rzędu, sytuując się w gronie takich firm jak Apple, Siemens, Ford, United Technologies, Philips czy Sabic.

Kategoria zarządzania ryzykiem walutowym Global Finance wyróżnia firmy, które z sukcesem utrzymały marże zysku, przepływy pieniężne i globalną konkurencyjność na optymalnym poziomie. Wśród głównych kryteriów oceny znalazły się m.in. klarowna polityka zarządzania ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi, pomiar ryzyka walutowego i koszty hedgingu.

Siedziba PKN Orlen w Płocku.
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

- To zobowiązuje nas do dalszego budowania kompetencji i konsekwentnego, niezakłóconego przynoszenia dodatniego wyniku na scentralizowanym zarządzaniu ryzykami finansowymi w grupie kapitałowej. Obrana przez nas droga stopniowego rozwoju kompetencji zespołu oraz połączenie systematycznego podejścia do identyfikacji i analizy ryzyka z rozwojem kompetencji tradingowych zostały docenione przez rynki i przyczyniły się do poprawy naszej stabilności finansowej i przewidywalności wyniku - powiedział Jacek Matyjasik, dyrektor wykonawczy ds. zarządzania finansami w PKN Orlen.

Ranking Global Finance, honorujący także dostawców usług walutowych, ukazał się już po raz 18. W najnowszej edycji zestawienia znalazły się firmy ze 104 krajów, reprezentujących 7 globalnych regionów. Wybór laureatów dokonywany jest w oparciu o opinie analityków, menadżerów wyższego szczebla i ekspertów bankowych. Pod uwagę brane są wolumen transakcji, udział w rynku, zakres usług, obsługa klienta, konkurencyjne ceny oraz innowacyjne technologie.

Czytaj także: PKN Orlen ponownie wśród najbardziej etycznych firm świata oraz Sklepy na stacjach Orlen najlepsze w niezależnym rankingu.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018