Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Ford przenosi część produkcji do Meksyku

Autor:  wnp.pl/PAP  |  07-12-2017 16:26
Ford Motor przenosi produkcję elektrycznych crossoverów ze stanu Michigan w północnośrodkowej części USA do Meksyku, by zapewnić miejsce na potrzeby planowanych inwestycji w pojazdy autonomiczne - podał w czwartek dziennik "Wall Street Journal".

Produkcja elektrycznych crossoverów o zasięgu 300 mil (ponad 480 km) ma się zacząć latem 2020 roku, jednak odbędzie się w zakładach Cuautitlan w Meksyku zamiast w amerykańskim Flat Rock na przedmieściach Detroit. Amerykańska fabryka ma się w pełni skupić na pracach nad nienazwanym oficjalnie pojazdem autonomicznym zapowiedzianym na 2021 rok. W czwartek firma sprecyzowała, że będzie to całkowicie nowy model z napędem hybrydowym.

Fot. Shutterstock

Oba samochody zostały wcześniej zapowiedziane w ramach 700-milionowej inwestycji, która miała zapewnić 700 miejsc pracy w fabryce w Michigan. Nowy plan firmy zakłada zwiększenie nakładów na produkcję pojazdów samosterujących o dalsze 200 mln dolarów, co ma się przełożyć na 150 dodatkowych miejsc pracy.

Ford prowadził dotychczas testy technologii jazdy autonomicznej na sedanach Fusion. We wrześniu firma zawarła współpracę z firmą przewozową Lyft - głównym amerykańskim konkurentem Ubera. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018