Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

W rządzie Morawieckiego będzie wakat dla Szydło

Autor:  wnp.pl (Katarzyna Walterska)   |  07-12-2017 22:43  |  aktualizacja: 08-12-2017 08:34
Nie jest wykluczone, że odchodząca premier Beata Szydło szybko znajdzie nową posadę. Podobno decyzje w tej sprawie już zapadły, a jako że Szydło ma na swoim koncie dużą społeczną działalność związaną z programem 500+, być może będzie kontynuowała swoje pomysły w tej dziedzinie.

Na kolejnym posiedzeniu Sejmu, we wtorek, ma dojść do głosowania nad wotum zaufania dla rządu. Dopiero w styczniu nastąpi reszta zmian w rządzie. Premier Beata Szydło ma w nim pozostać i pełnić funkcję wicepremiera ds. społecznych - podał portal 300polityka.

Fot. PTWP

Jan Dziedziczak, wiceszef MSZ pytany przez dziennikarzy o to, czy Beata Szydło po rezygnacji z funkcji premiera ma zostać wicepremierem potwierdził, że na posiedzeniu Komitetu Politycznego zapadła taka decyzja.

Także Beata Mazurek podczas briefingu dała do zrozumienia że Szydło zostanie w rządzie, będzie pełnić eksponowaną funkcję i jest do tego gotowa. 

Premier Beata Szydło złożyła rezygnację Komitetowi Politycznemu PiS – poinformowała w czwartek 7 grudnia po godzinie 20.00 rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała, że rezygnacja została przyjęta, a na miejsce Szydło zaproponowano Mateusza Morawieckiego. Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października. Nie podała, kto ma odejść z rządu. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny. 

Polecamy opinie podsumowujące 2 lata premier Beaty Szydło i ocenę kandydatury Mateusza Morawieckiego:
Cezary Kaźmierczak: Nowe zadania - nowy premier
Morawiecki będzie beneficjantem boomu gospodarczego na świecie
Prof. Orłowski: Morawiecki będzie mógł spełnić zapowiedzi
Mateusz Morawiecki premierem? Pierwsze komentarze bezlitosne
Przedsiębiorcy mają już zbiór zadań dla premiera 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018