Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Przed nami kolejne lata wzrostu cen stali

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  29-12-2017 10:00  |  aktualizacja: 29-12-2017 10:03
Przerwa świąteczna i wyzbywanie się zapasów przed końcem roku ustabilizowało ceny stali w grudniu. Zdaniem MEPS International w styczniu stal znowu zdrożeje. Korekta nastąpi dopiero pod koniec dekady.

Wiele europejskich rynków odnotowało dużą aktywność w listopadzie i uspokojenie w grudniu. W nowym roku ceny mają znowu iść w górę, czemu sprzyja wyhamowanie importu przez zastosowane środki ochrony rynku. Importowi może jednak sprzyjać zmiana kursu dolara. Z drugiej strony dystrybutorzy, którzy przed końcem roku starali się wyzbyć zapasów, będą odbudowywali magazyny. Zdaniem MEPS International w tych warunkach  zapowiadane przez producentów podwyżki cen stali zostaną przez rynek zaakceptowane.

W przyszłym roku ceny stali znowu będą rosnąć.
Fot. Shutterstock

Czytaj także: Pręty zbrojeniowe coraz droższe. Budowlańcy się wykosztują?

MEPS spodziewa się, że wzrostowy trend cen obserwowany w latach 2016 i 2017 w przyszłym roku będzie kontynuowany. Analitycy firmy przewidują, że korekta cen będzie miała miejsce w ostatnim roku dekady, a jej przyczyną będą spadki cen surowców. Potem ceny znowu mają iść w górę i w 2022 roku osiągnąć poziom najwyższy od 11 lat.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018