Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Serinus odzyskał kontrolę nad rumuńskim odwiertem

Autor:  wnp.pl (PA)  |  08-01-2018 08:09  |  aktualizacja: 08-01-2018 08:19
Serinus Energy poinformował, że spółce udało się w sposób bezpieczny odzyskać kontrolę nad odwiertem gazowym Moftinu-1001.

Jak wcześniej informowała spółka, utrata kontroli nad odwiertem nastąpiła w poniedziałek, 18 grudnia 2017 r. o godzinie 01:49 czasu wschodnioeuropejskiego, w trakcie rutynowych działań przygotowujących odwiert Moftinu-1001 do dalszej produkcji. Podczas tej operacji nastąpiło niespodziewane uwolnienie gazu, co w następstwie spowodowało zapłon.

Serinus znów ma kontrolę nad odwiertem gazowym w Rumunii
Fot. mat. prasowe

Eksperci w zakresie przywracania kontroli nad odwiertami z firmy Safety Boss pojawili się na miejscu 20 grudnia 2017 r. i od tego czasu pracowali nad oczyszczaniem miejsca ze zniszczonego wyposażenia wiertni w celu uzyskania niezbędnego dostępu do głowicy odwiertu, co pozwoliło na przeprowadzenie operacji przywracania kontroli.

Obecnie spółka zajmie się niezależnym śledztwem w sprawie wypadku i oceną potrzebnej rekonstrukcji odwiertu, aby przygotować odwiert do produkcji.

Serinus podał także, że pozostaje w stałym kontakcie ze swoim agentem ubezpieczeniowym oraz wyznaczonym rzeczoznawcą ubezpieczeniowym odnośnie wypadku, ochrony ubezpieczeniowej i ewentualnych roszczeń.

Czytaj także Serinus Energy dogadał się EBOR.

Serinus Energy na koniec września 2017 roku miał mniejsze rezerwy naftowo-gazowe w porównaniu z końcem 2016 roku. Rezerwy spółki kategorii 1P (potwierdzone) zmniejszyły się w sumie o 10 proc. a 2P (potwierdzone plus prawdopodobne) o 7 proc. O takich wynikach zdecydowała sytuacja w Tunezji, gdzie rezerwy 1P obniżyły się o 44 proc., a rezerwy 2P odnotowały spadek o 31 proc. w stosunku do raportu o rezerwach na koniec 2016 r. Wynika to z zamknięcia dwóch pól naftowych w związku z niepokojami w tym kraju.

Więcej w tekście Serinus Energy ma mniej rezerw, ale więcej wartych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018