Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Maciej Łopiński w Radzie Nadzorczej PZU

Autor:  wnp.pl (KW)  |  08-01-2018 16:29  |  aktualizacja: 08-01-2018 17:05
Dzisiaj Maciej Łopiński został powołany do Rady Nadzorczej PZU SA. Ma blisko 25-letnie doświadczenie menedżerskie i nadzorcze w spółkach kapitałowych.

Pracował między innymi jako menedżer w Agencji Rozwoju Pomorza oraz firmach Przekaz, Prasa Bałtycka i Grupie Zarządzającej „Pomerania”. Był członkiem rad nadzorczych PZU Asset Management, KGHM, Funduszu Gospodarczego „Solidarności”, Polskiej Agencji Informacyjnej, Gazety Współczesnej i Radia Wnet. W przeszłości był również doradcą zarządu PZU. Dziś jest także członkiem rady nadzorczej Telewizji Polskiej.

Maciej Łopiński był szefem gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pracował też w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy
Fot. Kancelaria Prezydenta RP

- Grupa PZU jest dziś największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej i jako taka, jest niesłychanie istotna zarówna dla polskiego rynku kapitałowego jak i dla całej polskiej gospodarki. Jest gwarantem bezpieczeństwa, stabilności i rozwoju dla wielu Polaków i firm działających na rynku polskim. PZU SA jest jedną z bardziej rentownych spółek finansowych w Europie i konsekwentnie buduje pozycję lidera rynku ubezpieczeniowego. Dołączam do rady nadzorczej w momencie kiedy spółka będzie stawiać przed sobą nowe wyzwania w postaci zaktualizowanej strategii. Cieszę się na współpracę z obecnym zarządem i liczę na to, że będzie  budowała wartość dla wszystkich klientów, akcjonariuszy i pracowników - powiedział Maciej Łopiński.

- Bardzo się cieszę, że do Rady Nadzorczej PZU SA dołącza specjalista z tak bogatym doświadczeniem menedżerskim, w tym w zasiadaniu w radach nadzorczych dużych spółek, ale także z zakresu regulacji finansowych. Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy cele biznesowe zawarte w naszej nowej strategii - mówi Paweł Surówka, prezes PZU.

Maciej Łopiński z wykształcenia jest filologiem i dziennikarzem. Uczestniczył w strajkach w Stoczni Gdańskiej w 1988 roku. W latach 2005-2010 był sekretarzem stanu, a następnie szefem gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W latach 2015-2017 pełnił funkcję sekretarza stanu w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy. Poseł na Sejm VII kadencji.

Dzisiaj spółka otrzymała rezygnację Anety Fałek z funkcji członka rady nadzorczej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018