Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Kaźmierczak z ZPP: polityka gospodarcza stanie się spójna

Autor:  PAP/rs  |  09-01-2018 16:20
Skład personalny resortów gospodarczych gabinetu Mateusza Morawieckiego świadczy o tym, że polityka gospodarcza będzie spójna, dotąd różnie z tym bywało - powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) Cezary Kaźmierczak.

Prezydent Andrzej Duda odwołał we wtorek Annę Streżyńską z funkcji ministra cyfryzacji. W nowym gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego pojawiły się nowe resorty: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, na którego czele stanęła Jadwiga Emilewicz oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, któremu szefuje Jerzy Kwieciński. Zarówno Emilewicz, jak i Kwieciński pełnili dotąd funkcje wiceministrów w Ministerstwie Rozwoju. Ponadto nie ma już Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, na czele którego stał minister Andrzej Adamczyk. Został on powołany na szefa resortu infrastruktury. Nowym ministrem finansów została Teresa Czerwińska.

W opinii prezesa ZPP, ogłoszone we wtorek nominacje szefów resortów gospodarczych wskazują, że to ludzie o poglądach bliskich premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.
Fot. KPRM/P. Tracz

Zobacz: Rekonstrukcja rządu. Tak wygląda kadrowa rewolucja Mateusza Morawieckiego

W opinii prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kazimierczaka ogłoszone we wtorek nominacje szefów resortów gospodarczych wskazują, że to ludzie o poglądach bliskich premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Zdaniem Kaźmierczaka taki skład gabinetu daje szanse na spójną politykę, z czym - jak podkreśla - wcześniej różnie bywało.

- Było kilka ośrodków decyzyjnych i przedsiębiorcy otrzymywali z nich różne sygnały, po których nie bardzo wiedzieli, kogo słuchać. Teraz widać, że powstała drużyna gospodarcza - powiedział.

Jak dodał, najważniejsze zadania, przed jakimi stoi gabinet Morawieckiego to uspokojenie relacji z Brukselą - bo "tam jest do załatwienia sporo spraw gospodarczych". Na podwórku krajowym Kaźmierczak liczy na jak najszybsze uchwalenie "Konstytucji biznesu" i uproszczenie systemu podatkowego. - Uważam, że jest możliwe, iż w 2019 r. wejdziemy z nowym systemem podatkowym - powiedział.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018