Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Jadwiga Emilewicz: mamy zwiększać poziom inwestycji

Autor: PAP/rs
Dodano: 09-01-2018 18:13

- Mamy przede wszystkim deregulować rynek w taki sposób, aby polskim małym i średnim przedsiębiorcom w Polsce dobrze prowadziło się działalność gospodarczą - powiedziała we wtorek podczas przyjmowania obowiązków w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii szefowa resortu Jadwiga Emilewicz.

- Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii to jeden z elementów realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Plan został określony. Mamy 22 miesiące do kolejnych wyborów. Wiemy jasno co przed nami stoi. Mamy zwiększać poziom inwestycji, mamy zwiększać poziom innowacyjności, mamy zwiększać wydatki na badania i rozwój - powiedziała Emilewicz.

- Mamy przede wszystkim deregulować rynek w taki sposób, aby polskim małym i średnim przedsiębiorcom w Polsce prowadziło się dobrze działalność gospodarczą - dodała.

Emilewicz powiedziała, że kierowany przez nią resort będzie starał się to robić w taki sposób, aby ci, którzy są poza granicami Polski chcieli wrócić do kraju i otworzyć tutaj swoją działalność gospodarczą.

Zobacz: Jadwiga Emilewicz. Prawa ręka Gowina i Morawieckiego ministrem przedsiębiorczości i technologii

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020