Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Co z inwestorem dla kazachskiej koncesji Petrolinvestu?

Autor:  wnp.pl/AH  |  10-01-2018 07:46
Zagraniczny inwestor wciąż nie podjął decyzji ws. przejęcia kazachskiej koncesji OTG Petrolinvestu. Losy tego kluczowego dla istnienia grupy aktywa niepokoją zarówno akcjonariuszy, jak i pracowników Petrolinvestu, bo wkrótce może okazać się za późno.

Jak przypomina „Parkiet", inwestor, którego nazwy nie ujawniono, ma przejąć kontrolę nad koncesją OTG m.in. w zamian za kontynuowanie poszukiwań i dokonanie spłaty niektórych zobowiązań grupy Petrolinvest. Negocjacje prowadzone są co najmniej od połowy grudnia 2015 r., kiedy to obie strony zawarły tzw. warunkową umowę ramową. Jedyne, co do tej pory ujawniono, to to, że jest to znaczący zagraniczny przedsiębiorca z branży wydobywczej i paliwowej.

Koncesja na OTG jest ważna do 2039 r., ale tylko do 18 marca 2019 r. tamtejsze Ministerstwo Energetyki przedłużyło okres poszukiwawczy, w celu wykonania oceny odkryć.
fot. archiwum

Dziennik zwraca uwagę, że przeprowadzenie kolejnych prac w Kazachstanie, jest istotne dla Petrolinvestu, gdyż co prawda koncesja na OTG jest ważna do 2039 r., ale tylko do 18 marca 2019 r. tamtejsze Ministerstwo Energetyki przedłużyło okres poszukiwawczy, w celu wykonania oceny odkryć.

Czytaj także: Petrolinvest: od mocarstwowych planów do wykluczenia z giełdy

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018