Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Scenariusze dla polskiej gospodarki do 2040 roku

Autor:  wnp.pl (PA)  |  10-01-2018 13:50  |  aktualizacja: 10-01-2018 13:53
Już 25 stycznia 2018 roku w trakcie inauguracyjnej sesji Forum Zmieniamy Polski Przemysł uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać opinie zaproszonych ekspertów na temat scenariuszy rozwoju polskiej gospodarki w perspektywie najbliższego 20-lecia.

To już osiemnasta edycja jednej z najważniejszych imprez dla przedstawicieli polskiego biznesu, ale choć w pełni doceniamy tradycję i nie omieszkamy skorzystać z okazji, żeby podsumować minione dwie dekady dla polskiej gospodarki, to najważniejsza, inauguracyjna sesja zbliżającego się Forum poświęcona zostanie spojrzeniu w przyszłość, na kolejne dwudziestolecie.

Bez innowacji i przekształcenia w gospodarkę opartą na wiedzy polski przemysł nie będzie miał szansy rozwijać się w porównywalnym tempie do tego z minionych 20 lat.
Fot. Shutterstock.com

„Polska gospodarka 2040. Scenariusze rozwoju w perspektywie 20-lecia” - pod takim hasłem odbędzie się debata otwierająca Forum.

Zaproszeni goście, przedstawiciele kluczowych przedsiębiorstw działających na polskim rynku, a także instytucji istotnych z punktu widzenia przyszłości gospodarki, odpowiedzą na pytania o strategie i drogi rozwoju polskiej gospodarki w horyzoncie najbliższych dwóch dekad, a także postarają się wskazać główne trendy i związane z nimi wyzwania, jakie stoją przed naszym biznesem.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że z każdym rokiem coraz większego znaczenia dla przedsiębiorstw nabierać będą narzędzia związane z cyfryzacją i technologiami przyszłości. Bez innowacji i przekształcenia w gospodarkę opartą na wiedzy polski przemysł nie będzie miał szansy rozwijać się w porównywalnym tempie do tego z minionych 20 lat.

Postaramy się wskazać, jakie mogą być nowe źródła konkurencyjności gospodarki, nie tylko w odniesieniu do roli, jaką odegrają w tym zakresie firmy technologiczne. Poszukamy odpowiedzi na pytanie czy korzystniej będzie zdobywać wiedzę we współpracy z międzynarodowymi liderami rynku, czy może podążać wypracowanymi samodzielnie ścieżkami rozwoju.

Przyjrzymy się temu, jakie są i powinny być polskie priorytety i specjalności jutra, a także czym różni się spojrzenie krótkoterminowe od horyzontu strategicznego.

Chcielibyśmy także wyjść nieco poza sprawdzoną konwencję i poznać na ten temat nie tylko opinie ekspertów i menedżerów, ale również wizjonera czy start-upera.

Dowiedz się więcej o Forum Zmieniamy Polski Przemysł: agenda, rejestracja

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018