Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Andrzej Szlachta został szefem sejmowej komisji finansów

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 11-01-2018 10:25

Komisja Finansów Publicznych na nowego przewodniczącego wybrała posła Andrzeja Szlachtę. Poseł Prawa i Sprawiedliwości był wcześniej wiceszefem tej komisji.

Poprzednim szefem sejmowej komisji finansów był poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin, który 9 stycznia został powołany na nowego szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Kandydaturę Szlachty zgłosiła Gabriela Masłowska z PiS. Innych kandydatów nie było. Nikt nie sprzeciwił się także wyborowi Szlachty na stanowisko przewodniczącego.

Krystyna Skowrońska (PO) chwaliła przed głosowaniem nominację Szlachty dużą kulturę Szlachty. "To gorące krzesło. Z tego krzesła się awansuje, czego również panu przewodniczącemu życzymy" - powiedziała.

Szlachta oznajmił, że rolą przewodniczącego jest stworzenie możliwości brania udziału w debacie wszystkim posłom. Zapewnił, że dla niego wzorem byli poprzedni przewodniczący komisji, przypominając, że zasiada w niej od 12 lat.

Czytaj także: Czy wejście do strefy euro jest opłacalne? Padły ważne słowa

Odbierając gratulacje od Pawła Grabowskiego (Kukiz'15), który życzył jak najbardziej merytorycznych prac i jak najmniej awantur, Szlachta powiedział:" Myślę, że znajdziemy tutaj taką formułę, żeby się różnić, ale szlachetnie".

Szlachta jest nauczycielem akademickim. Ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Rzeszowie, Wydział Elektryczny, Elektrotechnika oraz Politechnikę Warszawską, Wydział Elektryczny, Elektrotechnika. Obronił doktorat w Instytucie Elektrotechniki w Warszawie.

Był też posłem Sejmu V kadencji, VI i VII kadencji.

Na swojej stronie internetowej Szlachta informuje, że w latach 1999-2002 pełnił funkcję prezydenta Rzeszowa, a w latach 2002-2005 był radnym Rzeszowa. W roku 2005 startując w wyborach parlamentarnych z listy PiS został posłem na Sejm RP uzyskując około 14 tysięcy głosów.

Za pracę naukowo - dydaktyczną został odznaczony srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Edukacji Narodowej, medalem Zasłużony dla Politechniki Rzeszowskiej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020