Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Przychody Huty Stalowa Wola najlepsze od lat 90.

Autor:  wnp.pl (KW)  |  11-01-2018 13:20
Huta Stalowa Wola zamyka 2017 rok z przychodami przekraczającymi 500 mln złotych. Takich wyników huta nie notowała od lat 90.

Przychody HSW SA za rok 2017 przekroczyły znacznie pół miliarda złotych, jest to najlepszy wynik na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Firma potwierdza również, że zakończy rok z zyskiem netto. W przeszłości, produkując dodatkowo sprzęt cywilny na równi z wojskowym, huta nie osiągała podobnych wyników.

Armatohaubica Krab produkowana w HSW.
Fot. Mat. prasowe

Polecamy: Huta Stalowa Wola dostarczy armii remontowe wozy artyleryjskie

- Tak dobre wyniki naszej spółki są efektem prowadzonej przez nas działalności operacyjnej i mam nadzieję, że bezpowrotnie kończą erę wyprzedawania majątku huty. Rok 2017 planujemy zamknąć rekordowymi przychodami na poziomie ponad pół miliarda złotych. Do takiego wyniku Huta Stalowa Wola po raz ostatni zbliżyła się właściwie przed kilkudziesięcioma laty, bo na początku lat 90. - komentuje Bernard Cichocki, prezes HSW SA.

- Jeszcze w lipcu 2016 roku przychody HSW za pierwsze pół roku 2016 wyniosły zaledwie 70 mln zł - dodał.

Polecamy: Huta Stalowa Wola będzie budowała podwozia gąsienicowe dla haubicy Krab
HSW planuje zamknąć rok zyskiem w wysokości ponad 7 mln zł

Rozpoczęty w 2016 roku program naprawczy przyniósł doskonałe rezultaty, co potwierdza osiągnięty pozytywny wynik finansowy. - Będziemy kontynuować proces poprawy efektywności Huty. Dobre wyniki bardzo nas motywują. Widać dzięki nim, że huta ma wielki potencjał - podsumowuje prezes Bernard Cichocki.

W grudniu 2016 r. HSW podpisała rekordowy kontrakt na dostawę dla polskiego wojska 96 armatohaubic Krab o wartości ponad 4,5 mld zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018