Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Doosan Babcock Energy Polska otrzymał dofinansowanie z NCBR

Autor:  Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę DOOSAN  |  11-01-2018 14:05
Spółka Doosan Babcock Energy Polska S.A. podpisała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie projektu w ramach programu operacyjnego inteligentny rozwój.

  • Otrzymane pieniądze Spółka przeznaczy na rozwój technologiczny
  • Wartość projektu to ponad 27 mln zł., a wartość dofinansowania z NCBR to ponad 17 mln zł.
  • Spółka planuje przeznaczyć pieniądze na inteligentny system efektywnej analizy prac diagnostycznych i remontowych urządzeń przemysłowych z zastosowaniem jednostek mobilnych i zaawansowanej analizy obrazów - INRED
Doosan Babcock Energy Polska S.A. działa na polskim runku od 25 lat, od 2007 roku jako cześć międzynarodowej Grupy Doosan, świadcząc wysokiej jakości usługi serwisowe, remontowe i modernizacyjne, jak również utrzymania ruchu w zakresie turbin parowych, kotłów, aparatury kontrolno - pomiarowej, automatyki (AKPiA) i elektryki oraz urządzeń i instalacji pomocniczych. Portfolio prac obejmuje również badania diagnostyczne wraz oceną stanu technicznego urządzeń i instalacji. W 2014 r. Spółka otworzyła nowe Centrum Technologiczno-Produkcyjno-Serwisowe w Rybniku.

DOOSAN

Podążając ścieżką rozwoju, w listopadzie 2017 r. Spółka Doosan Babcock Energy Polska S.A. podpisała z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie projektu w ramach programu operacyjnego inteligentny rozwój. Opracowywany przez Spółkę projekt to inteligentny system efektywnej analizy prac diagnostycznych i remontowych urządzeń przemysłowych z zastosowaniem jednostek mobilnych i zaawansowanej analizy obrazów - INRED.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że NCBR pozytywnie rozpatrzył nasz wniosek i wspomógł projekt przyznaniem naszej Spółce dofinansowania. Głównym celem projektu jest opracowanie innowacyjnego systemu wspierającego pracowników przy realizacji prac remontowo - naprawczych i diagnostycznych urządzeń przemysłowych, a także zapewnienie istotnego wzrostu bezpieczeństwa pracy przy jednoczesnym wzroście jakości - mówi Ryszard Siwoń - Olszewski, Prezes Doosan Babcock Energy Polska - Proponowany system obejmuje rozwiązania, które można zaklasyfikować do trzech grup zagadnień: inteligentnego systemu diagnostyki; inteligentnego monitoringu zagrożeń i map dynamicznych lokalizacji; systemu przetwarzania i wymiany informacji.

Wartość całego projektu wynosi ponad 27 mln zł., przy dofinansowaniu z NCBR w wysokości ponad 17 mln zł. Projekt będzie realizowany wspólnie z partnerem Spółki Doosan, którym jest Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

- Z Akademią Górniczo-Hutnicza współpracujemy od wielu lat. Wspólnie zrealizowaliśmy już niejeden projekt. Wierzę, że również tym razem prace zakończą się naszym sukcesem i główny cel projektu zostanie osiągnięty - mówi Ryszard Siwoń - Olszewski.

Projekt Inred ma być realizowany w latach 2018 - 2022.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018