Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Jest chętny na aktywa Romana Karkosika. W grze nawet 2,5 mld zł

Autor:  wnp.pl/AH  |  12-01-2018 07:54
Jest inwestor gotowy wyłożyć nawet 2,5 mld zł na aktywa z grupy Romana Karkosika. Negocjacje są w finalnej fazie, a to już tylko krok od realizacji zapowiedzi porzucenia GPW przez miliardera.

Przypomnijmy, że po tym, jak prokuratura wniosła do sądu akt oskarżenia przeciwko Romanowi Karkosikowi ws. manipulacji akcjami spółki Krezus, miliarder zapowiedział wycofanie swoich aktywów  z warszawskiej giełdy.

Roman Karkosik
Fot. mat. pras.

- Całkowicie ograniczę swoją działalność inwestycyjną na GPW w 2018 r. i wycofam z obrotu część spółek, które kontroluję - zapowiedział 3 stycznia Roman Karkosik. Czytaj więcej: Roman Karkosik wycofa swoje spółki z GPW

Według informacji "Pulsu Biznesu", jeden Roman Karkosik ten scenariusz już realizuje. Dziennik przywołuje potencjalnego chętnego na te aktywa, który mógłby wyłożyć nawet 2,5 mld zł na udziały w spółkach z branży automotive i konińskiej huty aluminium.

To Advent International, jeden z największych na świecie funduszy private equity, który od lat interesuje się Boryszewem i Impexmetalem.

Według źródeł "PB", teraz negocjacje wkroczyły już w finalną fazę. Due diligence wybranych spółek miało się zacząć w styczniu, a do transakcji może dojść bardzo szybko. Dziennik spekuluje, że jeśli UOKiK nie stanie na przeszkodzie, w połowie roku Roman Karkosik może ostatecznie sprzedać swoje giełdowe firmy.

Doniesienia te potwierdzają komunikaty ze spółek Karkosika, które w kolejnych dniach informowały o zainteresowaniu potencjalnego inwestora zakładem Aluminium Konin.

Dziennik przewiduje, że po sprzedaży wybranych aktywów z imperium biznesmena, gdy pieniądze do inwestora zasilą portfele akcjonariuszy, wówczas Roman Karkosik, największy z nich, będzie mógł zrealizować zapowiedź i wykupić pozostałych akcjonariusz, co pozwoli mu na wycofanie z GPW.

Informatorzy "PB" szacują, że transakcja może sięgnąć 600 mln euro, czyli ok. 2,5 mld zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018