Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Thales wyposaży U.S. Army w systemy radiowe

Autor:  wnp.pl(KW)  |  12-01-2018 14:54  |  aktualizacja: 12-01-2018 14:58
Thales wyposaży nowo utworzone brygady szybkiego wsparcia (SFAB) w U.S. Army. Kontrakt o wartości 37 mln USD dotyczy ulepszonego multi-zakresowego radia Inter-Intra Team (IMBITR).

Podstawową misją jednostek SFAB jest zapewnienie wielofunkcyjnej zdolności doradczej, aby wspierać działania w zakresie bezpieczeństwa i budować potencjał militarny partnerów na całym świecie, umożliwiając szybką reakcję podczas misji.

Multi-zakresowe radio Inter-Intra Team firmy Thales
Fot. Thales

Polecamy: PGZ, Thales i PW chcą otworzyć Centrum Projektowania Systemów Satelitarnych

Nowe rozwiązanie wprowadza nowoczesną technologię do systemów komunikacyjnych i zapewnia żołnierzom taktyczną przewagę. Dzięki pracy sieciowej o wysokiej przepustowości nowy sprzęt zapewnia możliwość realizacji zadań w wymagającym środowisku, typowym dla operacji sił specjalnych. IMBITR – Improved Multiband Inter-Intra Team Radio – to pierwsze na świecie 2-kanałowe ręczne radio sieciowe z wbudowanym trybem pracy Tactical Scalable MANET.

Radio zapewni żołnierzom SFAB możliwość jednoczesnego korzystania z kanału udostępniającego kluczowe funkcje łączności wąskopasmowej i taktycznej łączności satelitarnej oraz z kanału szerokopasmowego umożliwiającego pracę w mobilnych sieciach ad-hoc. Wyprodukowane w USA radiostacje z rodziny MBITR są sprawdzone w warunkach bojowych i znane z niezawodności w najbardziej surowym środowisku.

Polecamy: Powstaje Centrum Badań i Technologii Sztucznej Inteligencji

Grupa Thales dostarczyła już ponad 800 tys. radiostacji taktycznych na całym świecie.

Thales zatrudnia 64 tys. pracowników w 56 krajach. W 2016 roku osiągnął sprzedaż w wysokości 14,9 mld euro. Grupa Thales jest obecna w 13 stanach obsługujących 23 różne obiekty. Ściśle współpracując z klientami ze Stanów Zjednoczonych i lokalnymi partnerami

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018