Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Dyrektor Paweł Pikus z resortu energii w Radzie Administracyjnej ACER

Autor:  wnp.pl ( ICH)  |  12-01-2018 17:56  |  aktualizacja: 12-01-2018 17:55
Podczas posiedzenia Komitetu Stałych Przedstawicieli UE (COREPER) 10 stycznia 2018 r., odbyły się wybory do Rady Administracyjnej ACER. W jej pracach w następnej czteroletniej kadencji będzie uczestniczyć Paweł Pikus, Zastępca Dyrektora w Departamencie Ropy i Gazu Ministerstwa Energii – poinformowało Ministerstwo Energii.

Agencja ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) to unijna organizacja, której celem jest koordynacja i wspieranie współpracy krajowych organów regulacyjnych z państw członkowskich Unii Europejskiej. Rada Administracyjna wspólnie z Radą Regulatorów i Dyrektorem stanowią fundament organizacji. Odpowiada za zarządzanie Agencją, a jej członkowie podejmują decyzje strategiczne związane z jej funkcjonowaniem.

Fot. Shuterrstock

Czytaj także: M. Kurtyka, ME: decyzja ACER to dla Polski pozytywna informacja

- Cieszy mnie uznanie, które zdobywamy na polu rozwoju systemów gazowych i elektroenergetycznych oraz transformacji energetycznej naszego kraju. Wybór ten uznajemy za wyraz zaufania naszych europejskich partnerów i podkreślenia roli, jaką Polska ma do odegrania na energetycznej mapie Europy – podkreślił wiceminister energii Michał Kurtyka.

Mandat członka Rady Administracyjnej ACER zostaje przyznany na okres czterech lat. Z uwagi na zbliżający się termin wygasania mandatów poszczególnych członków Rady Administracyjnej ACER, konieczne było głosowanie i wybór nowych kandydatów z ramienia Rady Unii Europejskiej. W efekcie głosowania na posiedzeniu Komitetu Stałych Przedstawicieli (COREPER), wybranych zostało sześciu nowych członków Rady Administracyjnej ACER.

Czytaj również: Unijna współpraca w energetyce, wciąż mało efektów

Dyrektor Paweł Pikus został wybrany na członka osiemnastoosobowego składu Rady Administracyjnej ACER. Brał on udział w pracach Komitetu Gazowego i Regulacyjnego Europejskiego Forum Madryckiego. Posiada również doświadczenie w zakresie implementacji prawa energetycznego Unii Europejskiej do krajowego porządku prawnego, w szczególności w zakresie sektora gazu ziemnego i ropy naftowej oraz w zakresie prac nad kluczowymi krajowymi projektami dywersyfikacyjnymi, leżącymi w obszarze szczególnego zainteresowania Unii Europejskiej.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018