Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Premier: Patriotyzm Polski dotyczy również polskich produktów

Autor:  wnp.pl ( ICH)  |  12-01-2018 18:27  |  aktualizacja: 12-01-2018 19:00
Chciałem zaapelować do wszystkich producentów i sieci dystrybucyjnych, żeby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w siedzibie Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem.

- Rolnicy są kluczowi dla normalnego funkcjonowania całego kraju. Ich praca musi być doceniania. Polskie produkty również muszą być doceniane – stwierdził premier Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Mlekovicie
Fot. mat. pras. KPRM

Podkreślał, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której wręcz niemożliwa jest sprzedaż polskich produktów do zagranicznych sieci handlowych.

- Dzisiaj jesteśmy wzorem jednolitego rynku Unii Europejskiej – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Zauważył, że sieci handlowe organizują promocyjne tygodnie tematyczne, np. włoskie, portugalskie, hiszpańskie czy francuskie. Zaapelował, by takie inicjatywy dotyczyły także polskich produktów przynajmniej raz w miesiącu.

- Polskie produkty powinny być sprzedawane w ogromnej większości, tak jest to w krajach zachodnich, które bronią swoich rynków, mimo tego, że wszyscy jesteśmy częścią jednolitego rynku europejskiego – podkreślił.

Według premiera wielkie sieci handlowe w Polsce są zdominowane przez zagraniczny kapitał.

- Jesteśmy częścią UE – szanujemy to. Proszę o patriotyczne zachowanie się również tych sieci. Niech one traktują polskich producentów i rolników nie tylko z szacunkiem należnym każdemu człowiekowi, ale przede wszystkich w relacjach handlowych dotyczących na przykład ceny skupu i sprzedaży – powiedział.

Zapowiedział, że obserwowane będzie, czy nadużywana jest pozycji dominująca, ponieważ Polska chce jak najwięcej konkurencyjności.

Zdaniem szefa rządu powinny powstawać grupy producenckie, ponieważ mają one większą siłę przebicia i możliwości sprzedaży swoich produktów.

- Chciałem zaapelować do wszystkich producentów i sieci dystrybucyjnych, żeby polskie produkty znalazły należyte miejsce na półkach. Żebyśmy nie byli dyskryminowani względem tego, jak polskie produkty traktowane są zagranicą – powiedział szef rządu.

- Patriotyzm Polski dotyczy również polskich produktów – dodał premier.


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018