Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Chiny ganią Zarę, Deltę i Medtronic za nazywanie Tajwanu krajem

Autor:  wnp.pl ( ICH)  |  12-01-2018 20:52  |  aktualizacja: 12-01-2018 21:00
Chińscy regulatorzy zganili markę odzieżową Zara, Delta Air Lines i producenta urządzeń medycznych Medtronic za nazywanie Tajwanu krajem na swoich stronach internetowych – poinformował serwis ABC News.

Chińscy regulatorzy lotnictwa i Internetu poinformowali, jak donosi ABC News, że Zara, Delta Air Lines i Medtronic zostały zmuszone do usunięcia "nielegalnych treści" i przeprosin.

Tajwan i Chiny kontynentalne zostały podzielone w 1949 roku po wojnie domowej, ale Pekin uznaje Tajwan za swoje terytorium i ostro reaguje, gdy wydawcy książek, map lub innych materiałów nazywają Tajwan krajem. 

ABC News informuje, że Chiny w tym tygodniu nakazały sieci hotelowej Marriott zamknięcie strony internetowej i aplikacji w Chinach po tym, jak sieć rozesłała wśród klientów ankietę określającą Tajwan, Tybet i Hongkong jako kraje.

- Cyberprzestrzeń nie jest miejscem, gdzie nie obowiązuje prawo, a międzynarodowe korporacje powinny przestrzegać odpowiednich przepisów i regulacji - stwierdził Szanghajski Urząd ds. Cyberprzestrzeni, informuje ABC News.

Agencja podaje, że wyżej wymieniony urząd stwierdził, iż Zara i Medtronic zostali "zobowiązani do przeprowadzenia wszechstronnej samokontroli", a Urząd Lotnictwa Cywilnego Chin stwierdził, że "zażądał, aby linie Delta Air Lines natychmiast i publicznie przeprosiły".

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018