Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Mitsubishi podpisało rządową umowę ws. samochodów elektrycznych

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 16-01-2018 15:17

Mitsubishi Motors zawarło z rządem Wietnamu umowę dotyczącą wspólnych badań zmierzających do popularyzacji pojazdów elektrycznych. WIetnam chce w ten spoóśb ograniczyć emisję dwutlenku węgla - donosi japońska agencja "Kyodo".

Umowę z japońską firmą motoryzacyjną zawarła wietnamska agencja przemysłu przy ministerstwie przemysłu i handlu.

Mitsubishi Motors ma podzielić się swoim doświadczeniem związanym z użytkowaniem pojazdów elektrycznych i hybrydowych, a także wiedzą na temat rozwiązań rządowych pozwalających na szybkie wdrożenie technologii przyjaznych dla środowiska. Firma nawiązała wcześniej podobną współpracę z rządami Indonezji i Filipin.

Wzrost ekonomiczny w Wietnamie przełożył się na rosnącą sprzedaż samochodów, przyczyniając się do pogorszenia jakości powietrza w miastach. W staraniach o ograniczenie problemu spalin wietnamskie władze rozważają wprowadzenie rozwiązań promujących zakup samochodów elektrycznych i hybryd plug-in, takich jak subsydia i ulgi podatkowe. Wspólne badania rządu Wietnamu i Mitsubishi Motors mają również obejmować infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych i państwowy system drogowy.

Rozwinięty system ulg podatkowych i subsydiów na zakup i rejestrację pojazdów z napędem elektrycznym przyczynił się do ich popularyzacji w Norwegii, która jest od kilku lat światowym liderem pod względem rozpowszechnienia samochodów tego typu. Pojazdy z napędem elektrycznym są w Norwegii zwolnione z opłat drogowych i za korzystanie z tuneli oraz przepraw promowych, a ponadto mogą korzystać z bezpłatnego parkowania i ładowania. Dzięki prowadzonej przez norweski rząd polityce w ubiegłym roku samochody elektryczne i hybrydowe stanowiły 52 proc. nowych pojazdów rejestrowanych w tym kraju.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020