Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Apple szykuje potężne inwestycje na amerykańskim rynku

Autor: PAP/rs
Dodano: 17-01-2018 21:14

Apple zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestować w gospodarkę amerykańską ponad 350 mld dol. i zatrudnić dodatkowe 20 tys. osób - ogłosiła w środę firma, w której planach jest m.in. budowa drugiego kampusu do obsługi klientów.

Suma 350 mld dolarów obejmuje zarówno nakłady na utrzymanie dotychczasowej dynamiki zamówień od lokalnych dostawców i producentów, jak i nowe inwestycje w wysokości 30 mld dolarów, z czego 10 mld dolarów przypadnie na centra danych w USA. Włącznie z niedawno ogłoszonym projektem w Iowa znajdują się one w siedmiu stanach.

Planowany drugi (po Apple Park w kalifornijskim Cupertino) kampus firmy będzie początkowo ośrodkiem wsparcia technicznego dla klientów. Lokalizacja centrum ma zostać podana w późniejszym terminie w ciągu bieżącego roku.

Apple zamierza również dokonać "repatriacji" ponad 250 mld dolarów trzymanych za granicą, co będzie się wiązało z obowiązkiem zapłaty podatku w wysokości ok. 38 mld dolarów. To konsekwencja reformy podatkowej uchwalonej przez amerykański Kongres w grudniu ubiegłego roku. Prawdopodobnie będzie to najwyższa taka wpłata w historii - podała firma.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020