Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Lublin: mieszkańcy zablokowali budowę masztu telefonii komórkowej

Autor: PAP
Dodano: 12-09-2007 16:13

Prezydent Lublina Adam Wasilewski wydał postanowienie o wstrzymaniu pozwolenia na budowę masztu telefonii komórkowej na lubelskim osiedlu Poręba. Przeciwko budowie masztu protestują mieszkańcy osiedla w obawie o swoje zdrowie.

Prezydent zdecydował o wznowieniu postępowania i wstrzymaniu pozwolenia na budowę. Sprawa zostanie rozpatrzona ponownie. Rzeczniczka prezydenta Iwona Blajerska powiedziała, że za 30 dni zapadnie decyzja, czy budowa będzie kontynuowana czy nie.

Protestujących mieszkańców nie satysfakcjonuje ta decyzja. Jak powiedział jeden z mieszkańców, to jest mydlenie oczu. Wylany został beton na fundamenty, który musi stężeć i przez te 30 dni i tak nic by tu nie robiono. Dodał, że protestujący będą się jeszcze naradzać, co do dalszych działań.

Mieszkańcy osiedla Poręby obawiają się, że obecność nadajnika w sąsiedztwie ich bloków mieszkalnych będzie szkodzić ich zdrowiu. Protestują od kilku tygodni. Prowadzone rozmowy protestujących z przedstawicielami prezydenta oraz telefonii komórkowej nie przyniosły rezultatu.

Protest przybrał na sile, kiedy zgodnie z otrzymanym pozwoleniem na budowę masztu, przystąpiono do prac budowlanych. Mieszkańcy Poręby we wtorek usiłowali zablokować drogę dojazdową na budowę i uniemożliwić wjazd ciężkiego sprzętu. Interweniowała policja, która zepchnęła protestujących z ulicy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020