Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

BP inwestuje w mobilne ładowarki do samochodów

Autor:  wnp.pl (PA)  |  07-02-2018 16:23  |  aktualizacja: 07-02-2018 16:27
Należący do BP fundusz BP Ventures zainwestował 5 mln dolarów w amerykańską spółkę FreeWire, producenta mobilnych, szybkich systemów ładowania samochodów.

Brytyjski koncern planuje przetestować mobilne ładowarki w 2018 roku na wybranych stacjach BP w Wielkiej Brytanii i Europie.

Takie mobilne ładowarki będzie można spotkać na stacjach BP w Wielkiej Brytanii i Europie. Jeszcze nie wiadomo, czy również w Polsce
Fot. Mat. prasowe

- Na razie nie mamy informacji, że polski rynek został wytypowany do tych testów - powiedziała nam Magdalena Kandefer, rzecznik prasowy BP w Polsce. – Po informacji o starcie projektu czekamy na decyzje jak i gdzie dokładnie będzie realizowany.

- Mobilność się zmienia i BP zamierza pozostać w przyszłości dostawcą takich paliw, na jakie będzie zapotrzebowanie – zapewnił Tufan Erginbilgic, prezes BP Downstream.

Czytaj też BP inwestuje 200 mln dol. w panele słoneczne.

Jego zdaniem ładowarki pojazdów elektrycznych bez wątpienia staną się ważną częścią biznesu BP, ale zapotrzebowanie konsumentów i dostępne technologie wciąż ewoluują.

- Wykorzystując mobilne urządzenia firmy FreeWire możemy reagować bardzo szybko i dostarczać ładowarki na te stacje, gdzie widzimy największe zapotrzebowanie, bez konieczności ponoszenia znaczących inwestycji na obecne technologie związane z ładowarkami stacjonarnymi – dodał.

I podkreślił, że dla BP to także okazja do przetestowania różnych opcji, w tym oferowania usług ładowania także poza istniejącymi stacjami BP.

Wiceprezes BP Ventures David Gilmour wierzy, że mobilna technologia FreeWire stanie się jednym z rozwiązań niezbędnych w rozwijającym się świecie niskoemisyjnej mobilności.

Czytaj również BP rozpoczęło współpracę z siecią Piotr i Paweł.

Fundusz BP Ventures identyfikuje i inwestuje w prywatne, szybko rozwijające się firmy technologiczne, wprowadzające zmieniające rynek innowacje w szerokim spektrum sektora energetycznego. Od 2006 roku fundusz zainwestował ponad 400 mln dolarów i ma obecnie w swoim portfolio 42 inwestycje.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018