Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

NFOŚiGW: 640 tys. zł dofinansowania dla projektu Luxo

Autor:  wnp.pl (ICH)  |  12-02-2018 19:25  |  aktualizacja: 12-02-2018 19:34
Opracowanie termoutwardzalnej farby proszkowej luminescencyjnej odblaskowej oraz folii luminescencyjnej odblaskowej to innowacyjny projekt, który dofinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW)

Wsparcie w wysokości ponad 640 tys. zł otrzyma spółka Luxo. Umowę w tej sprawie podpisano 12 lutego br. w siedzibie NFOŚiGW. Koszt całkowity przedsięwzięcia to przeszło 800 tys. zł.

Program „Sokół” przewiduje wspieranie proekologicznych projektów
Fot. Shutterstock

Czytaj także:NFOŚiGW: 500 mln zł z programu Sokół na innowacyjne technologie

Dofinansowanie projektu umożliwia program priorytetowy NFOŚiGW o nazwie „Sokół”, który skierowany jest do przedsiębiorców i oferuje im finansowe wsparcie, jeśli proponują wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych.

Projekt firmy Luxo zakłada wykonanie pilotażowej linii laboratoryjnej, przeprowadzenie badań nad uzyskanymi produktami oraz ich udoskonalenie w procesie badawczym, dotyczącym m.in. podniesienia wartości luminacji świetlnej i trwałości efektu fosforescencji produktów, a także potwierdzenia tego rezultatu przez Laboratorium Fotometrii i Radiometrii Zakładu Promieniowania i Drgań w Głównym Urzędzie Miar.

Czytaj również: NFOŚiGW: 500 mln zł na budowę efektywnych systemów ciepłowniczych

Przedsięwzięcie obejmuje również wykonanie nanokompozytowej folii luminescencyjnej o zwiększonej wartości reemisji luminacji powrotnej pochłoniętego światła oraz podniesienia odporności na temperaturę zapalenia wyżej wymienionych produktów.

Program „Sokół” przewiduje wspieranie proekologicznych projektów w takich zakresach, jak m.in. zrównoważona energetyka (wysokosprawne, niskoemisyjne i zintegrowane układy wytwarzania, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii), inteligentne i energooszczędne budownictwo i minimalizacja wytwarzania odpadów, w tym niezdatnych do przetworzenia.

W programie priorytetowym „Sokół” do rozdysponowanie jest 500 mln zł. Pierwszy nabór zakończył się 31 marca 2017 r. Do NFOŚiGW wpłynęło 57 wniosków na łączną kwotę wnioskowanego dofinansowania ponad 2,15 mld zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018