Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Google nowym Androidem kusi użytkowników Apple

Autor:  PAP/AH  |  13-02-2018 06:32
Nowa wersja systemu operacyjnego Android ma kusić użytkowników konkurencyjnego iOS od Apple do zmiany - podał w poniedziałek serwis Bloomberg. Zaplanowana na jesień aktualizacja ma m.in. znacznie zmieniać wygląd systemu, a także zwiększać wydajność baterii.

Kolejnymi ulepszeniami, które trafią na urządzenia użytkowników Androida wraz z jesienną aktualizacją, mają być większa integracja z asystentem głosowym Google, a także dostosowanie Androida do współpracy ze zginającymi się wyświetlaczami i wieloma ekranami.

Kluczowym aspektem zmian, które Google planuje wprowadzić w swoim systemie na urządzenia mobilne, ma być wypuszczenie na rynek takiego produktu, który może skłonić użytkowników konkurencyjnego systemu iOS od Apple do przejścia na Androida
Fot. Shutterstock

Kluczowym aspektem zmian, które Google planuje wprowadzić w swoim systemie na urządzenia mobilne, ma być wypuszczenie na rynek takiego produktu, który może skłonić użytkowników konkurencyjnego systemu iOS od Apple do przejścia na Androida - pisze Bloomberg, powołując się na źródła zbliżone do sprawy.

System Android obecnie dominuje na rynkach o średnim i niskim poziomie upowszechnienia technologii urządzeń mobilnych i smartfonów. Apple z kolei kontroluje sporą część rynku użytkowników, którzy aktywnie śledzą nowinki technologiczne i wydają więcej zarówno na urządzenia, jak i na aplikacje mobilne. W ich pozyskaniu mają pomóc Androidowi zmiany w wyglądzie systemu, który od dawna przez użytkowników Apple jest krytykowany jako przestarzały.

Jak zauważa Bloomberg, nowa wersja systemu Android nie rozwiąże jednak najbardziej palącego problemu, z jakim boryka się Google w kwestii urządzeń mobilnych. Ponad miliard urządzeń z Androidem na całym świecie działa obecnie na przestarzałych wersjach tego systemu, narażając tym samym użytkowników na niebezpieczeństwa podczas korzystania w sieci, a także hamując innowacyjność produktów Google.

Nowa, przeprojektowana i ulepszona wersja Androida, znana jako Android P, ma według Bloomberga w tym roku stanowić spory kontrast względem zaplanowanych również na jesień aktualizacji systemowych Apple, które zrezygnowało ze spektakularnych nowości na rzecz usprawniania działania systemu iOS i zwiększania jego bezpieczeństwa.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018