Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Remington planuje restrukturyzację pod ochroną prawa

Autor:  wnp.pl (ICH)  |  13-02-2018 11:06  |  aktualizacja: 13-02-2018 11:30
Remington, jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów broni strzeleckiej na świecie, planuje złożyć do sądu upadłościowego wniosek o umożliwienie przeprowadzenia restrukturyzacji – poinformował portal CNN Money.

Chodzi o dokonanie restrukturyzacji firmy na podstawie rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego USA, który daje firmie czas pod ochroną sądową na reorganizację działalności, zanim możliwe będzie wypełnianie jej zobowiązań wobec wierzycieli.

Remington chce przeprowadzić restrukturyzację na podstawie rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego USA
Fot. Wikipedia

Plan restrukturyzacji Remingtona zakłada, jak poinformował CNN, że firma zmniejszy swoje zadłużenie o 700 mln dolarów i wniesie 145 mln dolarów nowego kapitału do swoich spółek zależnych.

Serwis podaje, że Remington stwierdził, iż jego działalność nie zostanie zakłócona przez proces restrukturyzacji , a płatności m.in. dla partnerów handlowych i wynagrodzenia pracowników będą realizowane bez przerwy.

Remington, jak wskazuje CNN Money, w ostatnich latach miał problemy prawne. Firma została m.in. pozwana w związku ze strzelaniną w 2012 roku, do której doszło w szkole podstawowej w Sandy Hook w Newtown w stanie Connecticut. Zginęło wówczas 28 osób, a w tym sprawca, który był uzbrojony m.in. w samopowtarzalny karabin Bushmaster produkcji Remingtona.

Branża broni strzeleckiej, w skład której wchodzą również spółki giełdowe takie jak American Outdoor Brands - właściciel marki Smith & Wesson, a także Sturm Ruger & Co. i Vista Outdoor, odnotowała spadek sprzedaży od czasu wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA.

Portal podaje, że sprzedaż broni w USA wzrosła do rekordowych poziomów w 2016 roku, kiedy prezydentem był Barack Obama i były obawy, że po ewentualnym objęciu prezydentury kandydatka demokratów Hillary Clinton zaostrzy prawo do posiadania broni.

Kiedy prezydentem został Donald Trump, popierany przez Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie (National Rifle Association), wskazane wyżej obawy zostały złagodzone, ale sprzedaż broni spadła.


Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018