Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Zmiana w składzie kolejnej spółki zależnej Orlenu

Autor:  wnp.pl (PA)  |  13-02-2018 12:41  |  aktualizacja: 13-02-2018 13:00
​Rada Nadzorcza Orlen Asfalt odwołała Jarosława Tyca ze stanowiska prezesa i jednocześnie oddelegowała do czasowego pełnienia tej funkcji Macieja Smolarka, dyrektora Biura Koordynacji Cen Hurtowych w grupie kapitałowej PKN Orlen.

Przypomnijmy, że Jarosław Tyc odwołany został również z funkcji prezesa innej spółki zależnej płockiego koncernu - Orlen Paliwa, wraz z członkiem zarządu Michałem Kawczyńskim.

Kolejna zmiana w zarządzie spółki z grupy kapitałowej Orlen
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Czytaj więcej w tekście Zmiany w zarządzie spółki Orlen Paliwa.

Funkcję prezesa Orlen Asfalt pełnił dodatkowo od 1 czerwca 2016 roku i z tego stanowiska również został właśnie odwołany.

Jarosław Tyc latach 1999-2000 pełnił funkcję wiceprezesa - dyrektora ds. pracowniczych i restrukturyzacji w PKN Orlen, a w latach 2000-2002 jako wiceprezes - dyrektor ds. handlu detalicznego w płockim koncernie opracował i wdrożył strategię handlu detalicznego, zarządzał siecią stacji własnych i patronackich oraz wprowadził i zarządzał programami lojalnościowymi dla klientów korporacyjnych i indywidualnych Flota Polska i Vitay. Następnie w latach 2002-2009 pracował w grupie Saint-Gobain.

Czytaj również Zmiany w zarządzie Orlen Asfalt.

Obecnie zarząd Orlen Asfalt jest dwuosobowy i działa w składzie: Maciej Smolarek, oddelegowany do czasowego wykonywania czynności prezesa oraz Danuta Dobrzeniecka, członek zarządu, dyrektor finansowy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018