Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

NSG Group rozpoczyna w Białymstoku budowę nowego zakładu

Autor:  wnp.pl (ICH)  |  13-02-2018 16:40  |  aktualizacja: 13-02-2018 16:41
Pilkington IGP, spółka należąca do japońskiego koncernu NSG Group, rozpoczyna budowę nowego zakładu przetwórczego w Białymstoku. Produkcja ruszy na przełomie sierpnia i września 2018 roku, a firma w pierwszym etapie zatrudni około 200 osób.
Zakład Pilkington IGP w Krakowie.
Fot. mat. pras. (Szymon Polański)
Rozpoczynająca się budowa zakładu przetwórczego w Białymstoku to kolejna inwestycja NSG Group w tym mieście. Oddział Pilkington IGP w Białymstoku już od wielu lat zajmuje się produkcją szyb zespolonych oraz metalowych stojaków do szkła.

- Dynamiczny rozwój rynku okiennego w Polsce, a także dogodne warunki do rozwoju biznesu w tym regionie wpłynęły na naszą decyzję o dalszych inwestycjach w Białymstoku - powiedział Krzysztof Granicki, prezes zarządu Pilkington IGP.

Nowy zakład wyposażony zostanie w cztery nowoczesne linie do produkcji szyb zespolonych wraz z systemami cięcia szkła. W nowej fabryce docelowo zostanie zainstalowany także piec do hartowania szkła. Budową zakładu o powierzchni ponad 10000 m2 zajmie się firma deweloperska Panattoni, z którą Pilkington IGP współpracował już m.in. podczas budowy nowoczesnego centrum produkcyjno-logistycznego pod Tarnobrzegiem.

- Ostatnie lata to dla nas czas intensywnego rozwoju. Po rozbudowie zakładów w Krakowie i Skierniewicach, zakupie fabryki w Ostrołęce oraz modernizacji parku maszynowego we Wrocławiu przyszedł czas na Białystok. Budowa nowego zakładu przetwórczego umocni pozycję naszej firmy w tym regionie, a także wpłynie na jeszcze większe usprawnienie obsługi klientów - powiedział Krzysztof Granicki.

Krzysztof Granicki, prezes zarządu Pilkington IGP. Fot. Mat. pras.
Krzysztof Granicki, prezes zarządu Pilkington IGP. Fot. Mat. pras.

To nie jedyna inwestycja planowana przez NSG Group w Polsce na ten rok. Między innymi w marcu tego roku w Szczecinie ruszy produkcja po instalacji pieca hartowniczego, natomiast w kwietniu rozpoczęta zostanie produkcja szkła hartowanego w bydgoskim oddziale Pilkington IGP.

NSG Group ( NSG - Nippon Sheet Glass) to japoński koncern, który w 2006 roku przejął firmę Pilkington. W pierwszych trzech kwartałach roku obrotowego 2018 (kwiecień-grudzień 2017) NSG Group osiągnęła przychody na poziomie 449,9 mld jenów wobec 430,7 mld jenów w analogicznym okresie roku obrotowego 2017.

Czytaj także o innych inwestycjach w Polsce:
Panattoni wybuduje centrum dystrybucyjne dla Media Expert
Konsorcjum Strabaga wybuduje polską fabrykę MercedesaMateriał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018