Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Budimex za ponad 483 mln zł wybuduje odcinek S61 Wysokie-Raczki

Autor:  PAP/rs  |  13-02-2018 16:06
Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek. Za 484,3 mln zł ma wybudować go Budimex.

Jak dodał, planowany czas realizacji tego zadania to 29 miesięcy, z wyłączeniem zimowych miesięcy.

Fot. mat. pras. Budimex

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Raczki została podzielona na trzy odcinki. Pierwszy liczący 23 kilometry odcinek Szczuczyn - węzeł Ełk Południe, drugi odcinek między węzłem Ełk Południe do węzła Wysokie liczy ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km i trzeci to 20-kilometrowy odcinek od węzła Wysokie do Raczek.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj".

Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, w tym odcinek Szczuczyn - Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018